İADE İPTAL SÜRECİ

1- Ürünümü iade etmek istiyorum, iade şartları nelerdir?

 

www.KaliteMall.com sitemizden aldığınız ürün, çeşitli sebeplerle beklentinizi karşılamadı ve aşağıda bahsedilen iadesi kabul edilmeyen ürünler içerisinde değil ise teslim aldıktan sonraki 14 gün içerisinde müşteri temsilcimiz ile görüşerek, anlaşmalı olduğumuz kargo firması (PTT Kargo veya Sürat Kargo) ile kargo ücreti tarafınızdan karşılanmak üzere mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır ve ürün bedeli hesabınıza veya kredi kartınıza iade edilebileceği gibi istediğiniz takdirde hesabınıza bir sonraki  siparişinizde farklı ürün satın alabilmeniz için hediye çeki olarak tanımlanabilecektir. İade durumu için ürün iade şartlarının uygun olması gerekmektedir.

Ürünü beğenmediğiniz ve değiştirmek istediğiniz taktirde müşteri temsilcimizle irtibata geçerek, ürünün birinci değişimi için kargo ücreti olarak paket içine (20,00₺) bırakılarak anlaşmalı kargo firmamız ile adresimize gönderimini gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile görüşülmeden veya anlaşmalı olmadığımız kargo firması ile karşı ödemeli olarak gönderilen ya da üzerinde  faturası veya değişim gerekçesini beyan eden dilekçe bulunmayan iade ve değişimlerde kargonun kabul edilmemesi durumlarında hak mağduriyetleri yaşanabileceğini unutmayınız. Ancak 10 gün boyunca ürünün gördüğünüzden farklı gelmesi (elektronik görüntüleme cihazlarının ekran çözünürlüğü, piksel ve renk derinliği bozukluğundan kaynaklı ürün rengini farklı görme farklılık kapsamına girmemekte olup, müşteri ürünün sergilendiği internet sitesini kusursuz olarak görüntüleyebildiğini kabul ve taahhüt eder.) ve/veya tarafımızdan yanlış ürün gönderimi durumunda istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ürünü, kusurlu olmasından dolayı iade etmek istediğinizde, bu süre 30 günü kapsamaktadır.

Yurtdışı adresinize verdiğiniz siparişlerinizde yer alan ürünü/ürünleri, iade etmek istediğinizde, kargo ücreti tarafınıza (müşteriye) aittir. Yurtdışı adresinize verdiğiniz siparişlerinizde yer alan ürün/ürünleri, "kusurlu olmasından dolayı" iade etmek istediğinizde, kargo ücreti KaliteMALL’a aittir.

Sipariş iptali, sipariş kargoya verilmemişse gerçekleştirilmektedir. Kargoya verilmiş siparişler için iade şartları geçerlidir.

 

İadesi Kabul Edilmeyecek ya da Sınırlı Süre İçerisinde İade Edilirse Kabul Edilecek Ürünler :

 

Özel gün ve gecelerde giyilen; abiye, gelinlik, sünnet kıyafeti vs. gibi tasarım ürünleri teslim alındıktan sonra -aynı- gün içerisinde satıcıya bilgi verilip 24 saat içinde kargoya verildiği takdirde değişim yapılabilir.

 

Genel sağlık ve hijyen kuralları gereği; kozmetik, kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini ve güneş gözlüğü, paketi açılmamı, güvenlik mührü sökülmemiş olması durumunda iade veya değişim yapılabilir.

 

Kopyalanmaya karşı korumasız; CD, Yazılım, Oyun Diski, kontör, hediye çeki gibi bilumum kopyalanması teknik cihazlar veya beşeri yetenekler marifeti ile mümkün olan mallar, açılmış ve kullanılmış elektronik cihazlar (ancak garanti kapsamında yetkili servisler tarafından düzenlenecek raporla iade ve değişime tabi olarak işlem görebilir.)

 

Alım yapıldığı esnada sayfada iade ve/veya değişim olmayacağına dair uyarıları kabul ederek alınan, seri sonu, outlet ürünlerinin iadesi kabul edilmemektedir.

 

İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu, etiketi ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, bireysel kullanıcı iseniz; faturanızın altında bulunan iade formunu (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Uyarınca) eksiksiz doldurarak ve imzalayarak, kurumsal iadeler için iade faturası düzenleyerek imzalayıp kaşelemek suretiyle gönderiniz. İade edilen ürünlerden; Orjinal Kutusu bulunmayanlardan ürün bedelinin %10'u kadar, etiket ve/veya ambalajı bulunmayan ürünlerden rayiç ambalaj ve etiket ücreti oranında, fatura iadesi yapılmayan bireysel iadelerden ürün, kargo ve ek hizmet bedellerinin KDV'leri kadar ücret kesintisi yapılacaktır. 

 

Sipariş iadelerinde ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Verilen hizmetler ve kargo firmasının verdiği hizmetler karşılığı aldığı ücretler, Kapıda Ödeme Tahsilatlı Kargo bedeli olarak yansıyan "ek ücret" iadesi yapılamamaktadır. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler tarafımıza veya tedarikçimize ulaştığı ve ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iadeye mani bir durumun olup-olmadığının uzmanlarca tespit edilip, iade kabulünün yapıldığı andan itibaren, ödeme kanalınıza göre havale/eft veya kredi kartınıza 14 gün içinde iade edilir.

 

İade Adresi:

SOYSAL ELEKTRONİK MAĞAZACILIK 

                          Ayşe SOYSAL 

Vergi No :

Ofis: Alacaatlı Mahallesi Kaplan Sokak 1/B-9

Çankaya / Ankara

Faks: 90 (312) 922 06 03

Tel   : 90 (850) 888 0 889

 

Dikkat! Gümrük prosedürleri, doğal afetler, grev, aktarım kaçırması vb. nedenler belirtilen sürelerin kapsamı dışındadır. Nadiren de olsa yurt dışına gönderilen paketlerin gittiği ülkede gümrüğe tabi olma ihtimali vardır. Bu durumda gümrük memurları sizinle iletişime geçerek paketinizi almak için ne yapmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Gümrük bedelleri siparişinize ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir www.KaliteMall.com adresinden gönderilen ürünlerin gümrüğe takılması durumunda SOYSAL ELEKTRONİK MAĞAZACILIK (KALİTEmall) sorumluluk kabul etmez, gönderilerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk müşteriye aittir. Ülkenizin gümrük mevzuatı ve işleyişine göre ürün sipariş etmek siz müşterilerimizin sorumluluğundadır.

 

2- İade yapmak istiyorum, kargo ücreti öder miyim?

 

Yurtdışı iade işlemlerinizde kargo ücreti sizin tarafınızdan ödenmektedir. Yurtiçinde Mesafeli Satış Sözleşmesinden doğan haklarınız geçerlidir.

 

3- Siparişimi iptal etmek istiyorum. Ne yapabilirim?

 

Siparişinizin iptal işlemini siparişiniz onaylanmadan ve kargoya verilmemiş durumda ise gerçekleştirebilirsiniz. Talebiniz ile ilgili 0850 888 0 889 numaralı Müşteri Hizmetlerimize ulaşabilir, siparişinizi verdiğiniz internet sitemizdeki siparişlerim menüsünden, kolay iade sürecini başlatabilirsiniz.

 

4- İadeyi hangi adrese yapmalıyım?

 

İade Adresi:

SOYSAL ELEKTRONİK MAĞAZACILIK 

                          Ayşe SOYSAL 

Vergi No :

Ofis: Alacaatlı Mahallesi Kaplan Sokak 1/B-9

Çankaya / Ankara

Faks: 90 (312) 922 06 03

Tel   : 90 (850) 888 0 889

 

5- İade ücreti hesabıma ne zaman yansır?

 

Dilerseniz iade etmek istediğiniz ürün tutarı kadar iade çeki ürün elimize ulaştıktan sonraki iki- üç (2-3) iş günü içerisinde tarafınıza tanımlanabilir ve bu çekle yeni siparişinizi daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

 

İade çekinizi tanımlandıktan 1 ay içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

 

Ürün bedelinin iade edilmesi, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra gerçekleştirilir ve en geç 14 iş günü içerisinde kredi kartınıza ya da vermiş olduğunuz 24 haneli IBAN hesabına yansıtılır.

 

Bu süre tamamen bankanıza bağlıdır ve www.KaliteMall.com'un bankanıza müdahale etme hakkı bulunmamaktadır.

 

6- Siparişimi iptal ettim. Kargo ücretimi geri alabilecek miyim?

 

Ürünü teslim aldıktan sonraki sipariş iptallerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kargo ödemeli alınan ürünlerdeki bedel ve Kapıda Ödeme masrafları kargo şirketi tarafından alınmaktadır ve geri ödeme kapsamında değildir. Kapıda ödeme ücreti yalnızca iade çeki kullanımlarında müşteri memnuniyeti adına %50 oranında firmamız tarafından geri iade edilebilecektir. Ancak sipariş edilip, herhangi bir sebeple alınmamış ve firmamıza geri iade olan ürünlerin gidiş-geliş nakliye/kargo, paketleme masrafları sipariş edenin ödemesinden tahsil edilerek kalan meblağın iadesi yapılır. Kapıda ödeme ile verilen veya kargo ücretsiz olmayan ürünlerin iadesinde sadece ürün ücreti kadar iade mümkün olabilmektedir. Kapıda ödeme ile sipariş verilip kargonun alınmaması durumlarında firmamız keyfî/kastî olarak zarara uğratılmış olacağından, firmamızın zarara uğramasına sebep olanları dava etme hakkı saklıdır.

 

EĞER SİPARİSİNİZİ KAPIDA ÖDEME ŞEKLİNDE VERDİYSENIZ LÜTFEN BURAYA DİKKAT EDİNİZ

Kapıda ödeme seçeneğini kullanan müşterilerimizin satın almış olduğu ürünleri kargodan teslim alması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade edilen paket ve ürünler www.kalitemall.com  tarafından kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir. Yine ürün teslim alınamaz ise satış Sözleşmesi, onay alınması için alıcıya gönderilen yazılı mail, mesaj veya sosyal medya yazışmaları, alıcının beyan ettiği adresi, sipariş esnasında kullanılan telefon numarası veya IP adresi delil olarak tüketici heyet veya mahkemelerine; kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, üretici, kargo firmasını ve görevlileri gereksiz meşgul etme, iş gücünü yavaşlatma ve diğer siparişlerin gecikmesi sebepleriyle kargo masrafları, işletme masrafının tamamı ve kargo bedellerinin tümünün yasal yollardan tahsil edilmesi için başvurulacaktır.

Yasalara göre başlatılacak olan hukuki işlemlerde talep edilecek tazminat bedeli, yine ticari kanunlarca belirlenmiş olan tazminat oranı 90 misli ile 40 misli arasında ödeme zorunluluğu olacaktır. Kapıda ödeme siparişi veren her bir kullanıcı bu şartları kabul etmiş ve peşinen ödeyeceğini alışveriş yapmakla resmen beyan etmiş sayılmaktadır.

 

7- Siparişimin iptal ve iadesinde indirim kuponuma ne olur?

 

Firmamız kaynaklı oluşabilecek hatalı veya yanlış ürün gönderimlerinde yeni siparişiniz için indirim kuponu tanımlanır.

 

Ürününüz kusursuz ise ve yasal cayma hakkınızı kullanıyorsanız indirim kuponu tekrar tanımlanmamaktadır.

 

8- Siparişimdeki hediye ürünü iade edebilir miyim?

 

Hediye ürünlerimizin iadesi yapılamamaktadır.

 

9- Kredi kartıma iadem taksit ile yapılıyor. Ne yapabilirim?

 

Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınızda, ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir.

 

 Bu prosedür, KaliteMall.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve size daha iyi bir hizmet sunabilmemiz için sitemizde çerezler(cookie)  kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.